Posted on

Bitcoin dryfuje niepewnie w kierunku sześciotygodniowej linii oporu.
Siła indeksu dolara amerykańskiego mogłaby zniszczyć jego próbę przebicia się przez
Tylko więcej bodźców koronaawirusowych może osłabić odrodzenie się dolara
Bitcoin przetrwał niepewny wrzesień ze względu na wyniki indeksu dolara amerykańskiego – pierwszy z nich ma zakończyć miesiąc o ponad 10,5% mniej, podczas gdy drugi może zakończyć go o 2,5% więcej. Od czasu, gdy w połowie sierpnia Bitcoin osiągnął poziom 12.450 dolarów, wykazuje on tendencję spadkową, załamując się na początku września i powoli odradzając się:

Wykres cen Bitcoin’a 1

Miesięczne ożywienie powoduje, że Bitcoin Era dryfuje w kierunku tej linii trendu, a wraz z zawężaniem się pasma Bollingera możemy spodziewać się dużego ruchu w miarę zbliżania się do tej bariery:

Wykres cen Bitcoinów 2

Szukając wskazówek, jak Bitcoin może zachowywać się w miarę zbliżania się do tego oporu, możemy szukać wskazówek na temat przyczyny jego upadku w tym miesiącu, czyli wskaźnika dolara amerykańskiego:

indeks dolarowy 3

Od momentu zderzenia z dolną świecą 1 września, amerykański indeks dolarowy osiąga gwiezdne wyniki, przełamując przede wszystkim lokalne opory przed cofnięciem się i traktowaniem poziomu 93,9 jako wsparcie.

Nie jest to dobra wiadomość dla Bitcoin’a w październiku, ponieważ cały impet stoi obecnie za Indeksem Dolara USA i niewiele może go zatrzymać aż do poziomu 96,40:

indeks dolarowy 4

Jeśli indeks dolara amerykańskiego ponownie wykopie głowę pary w najbliższych dniach, to Bitcoin może nie dojechać do linii oporu przed dalszym spadkiem w dół, z wysokim 9000 dolarów jest kolejnym punktem zatrzymania, być może zejdzie tak nisko jak 8 800 dolarów.

Bitcoin może dostać Covid Handout Reprieve
Nie jest niemożliwe, aby indeks dolara amerykańskiego i Bitcoin wzrosły razem, po tym wszystkim, co wydarzyło się przez krótki okres w marcu, ale były to niezwykłe okoliczności. W bardziej normalnych warunkach wzrost Indeksu Dolara USA spycha Bitcoina w dół i wygląda na to, że taki scenariusz może się powtórzyć w przyszłym miesiącu.

Jedyną rzeczą, która może pozornie powstrzymać dolara od dalszych zysków jest kolejny bodziec do ratowania, ale bez porozumienia wydaje się prawdopodobne, przynajmniej w krótkim okresie czasu, Bitcoin wydaje się cierpieć jak ręce dolara ponownie