Posted on

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy nastąpił ogromny rozwój Simple Ledger Protocol, a od momentu uruchomienia infrastruktury powstało 9 604 tokeny SLP. Niedawno news.Bitcoin.com poinformował o mistcoin, możliwym do wydobycia tokenie SLP, który może być wydobyty z CPU. Teraz programista Chris Troutner powołał się na tokeny o nazwie PSF, które są pierwszymi tokenami SLP, które wykorzystują wiek monet UTXO do stawiania na Bitcoin Cash.

W pierwszym tygodniu lipca, Bitcoin Evolution poinformował o fundacji Permissionless Software Foundation (PSF), organizacji, która ma na celu „wspieranie rozwoju oprogramowania open-source i coraz większe przyjęcie Bitcoin Cash na całym świecie“.

W tym tygodniu Chris Troutner, twórca oprogramowania, omówił projekt PSF z naszym biurem prasowym, ponieważ projekt powołał się na pierwszy token SLP, który może być stawiany w oparciu o monety UTXO. Osoby zainteresowane zapoznaniem się z procesem stawiania PSF mogą sprawdzić stronę grupy „granty“.

Osoby indywidualne mogą również zapoznać się z zachętą do zakupu żetonu SLP, czytając biznesplan grupy. Na stronie „dotacje“ znajduje się informacja:

Następny zrzut tokenów finansowania odbędzie się 15 października. Aby wziąć udział w tym zrzucie, trzeba będzie postawić swoje żetony PSF, nie przenosząc ich przez dwa miesiące. Oznacza to, że nie wolno przenosić tokenów PSF po 15 sierpnia. Tokeny finansowe są ważną częścią mechanizmu zarządzania dla społeczności PSF. Jak opisano w biznesplanie, interesariusze otrzymują okresowo tokeny finansowe.

Omawiając ten temat z „naczelnym dozorcą“ projektu, Chrisem Troutnerem, podsumował on ten proces w naszym centrum prasowym i powiedział, że jest on dość prosty.

„Największą przeszkodą w jego zrozumieniu, jest zrozumienie UTXO“, podkreślił Troutner. „Jak większość zwolenników kryptografii zdaje sobie sprawę, że UTXO to rzecz, która jest ‚wydana‘. UTXO są zużywane jako wkład do transakcji, a nowe UTXO są generowane jako wynik transakcji. Za każdym razem, gdy generowane jest UTXO, zawiera ono wysokość bloku“. Dodano Troutner:

Więc ’staking‘ tokena PSF jest oparty na wysokości bloku UTXO. Wysokość bloku, który jest częścią UTXO, reprezentuje jego wiek lub „wiek monety“. W przeciwieństwie do stawki Ethereum, żetony nie są zablokowane w inteligentnej umowie. UTXO pozostają całkowicie pod kontrolą ich właściciela. Jedyne co muszą zrobić, to nie ruszać swoich żetonów. Przeniesienie lub wydanie żetonów zniszczyłoby UTXO i wygenerowało nowy, który zniszczyłby wiek monety.

Więc w zasadzie Troutner mówi, że stawianie to w zasadzie nie przenoszenie żetonów PSF ani nie spędzanie ich przez pewien czas. Po prostu przenoszenie żetonów PSF z jednego portfela do drugiego będzie kolidować z wiekiem monety, więc Troutner zaleca przechowywanie ich w papierowym portfelu.

„Nowicjuszom naprawdę łatwo jest zniszczyć swój wiek monety, po prostu przenosząc żetony pomiędzy portfelami, w przeciwnym razie portfel może zrobić to przypadkowo w tle. Dlatego też zalecam, aby ludzie stawiali na żetony, wysyłając je do papierowego portfela“, stwierdził inżynier oprogramowania.

Według Simpleledger.info, stworzono 730 883 żetonów PSF i spalono 160 048 żetonów PSF, co wskazuje na krążący obecnie zapas 570 834.

Mówiliśmy o kursie wymiany PSF, ponieważ token ma wartość według strony internetowej, ale obecnie PSF nie jest notowany na giełdzie.

W momencie publikacji jeden PSF ma wartość 0,439 USD za jeden żeton lub 0,0014475 BCH za jeden żeton. Stosując dzisiejszy kurs wymiany BCH, ludzie mogą otrzymać więcej niż 690 PSF za jeden BCH. Troutner wyjaśnił naszemu newsdeskowi, w jaki sposób obecnie wyliczana jest wartość PSF.

„Aplikacja Token-płynność utrzymuje płynność pomiędzy tokenami BCH i PSF“, wyjaśnił deweloper. „To automatyczny animator rynku. Został zainspirowany oryginalnym białym papierem Bancora. Aplikacja utrzymania płynności tokenów jest programem JavaScript z własnym portfelem BCH. Posiada on równanie, które służy do określania kursu wymiany. Stale dostosowuje swój kurs wymiany w oparciu o saldo żetonów BCH i PSF w swoim portfelu“.

Fundacja „Permissionless Software Foundation“ planuje wykorzystać tokeny finansujące w celu wzmocnienia koncepcji zdecentralizowanej, autonomicznej organizacji (DAO).

Oprócz Chrisa Troutnera, gospodarza comiesięcznej serii video dewelopera, David R. Allen pracuje również nad projektem. PSF planuje również dostarczyć „białą etykietę bitcoin cash (BCH) i portfel SLP“.

Fundacja „The Permissionless Software Foundation“ będzie również działać jako firma konsultingowa. Ponadto, zespół zajmuje się koncepcją automatów vendingowych, które reprezentują aplikacje SaaS.